Спілкування англійською із задоволенням

Вер 4, 2020

Спілкування англійською із задоволенням

Гаразд, зізнавайтеся, чи повідомлення про те, що за 5 хв. у вас відбудеться співбесіда з англомовним замовником, де потрібно детально та вигідно представити ваш проект та пропозиції, викликає у вас відчуття задоволення?

Можемо побитися об заклад, що більшість з вас здригнула і почала холерично набирати в гугл-перекладачі приблизний текст розмови. Ви ніколи не задумувалися, чому, вивчаючи англійську стільки років та непогано розуміючи носіїв мови, вам все одно складно почувати себе вільно під час розмови? Це психологічна проблема, яку поводує брак належної практики вивченого. 

Гарна новина в тому, що для усунення цього психологічного блоку, непотрібно викладати великі суми психотерапевту. Достатньо змінити свій підхід до спілкування на англійській мові. Lead-Up дає тобі кілька дієвих порад, завдяки яким ти нарешті будеш говорити іноземною із задоволенням.

  • Використай свої щоденні  uTube-години з користю

Що там приховувати, усі люблять зависати на uTube за переглядами різних відео. А чому б не вивчати англійську мову та використовувати можливості цього ресурсу з користю? До того ж, це так зручно, коли ти підписуєшся на канал та обираєш опцію сповіщення. Нагадування на екрані твого смартфону допоможуть тримати тебе в тонусі, та не відкладати заняття на потім. Перевага uTube-каналів з вивчення англійської в тому, що у них є відпрацьована періодичність випуску нових відео і матеріали зазвичай короткі – від 10 до 30 хв. максимум.

  • Подкасти та телеграм-канали

Це теж гарні ресурси, які допомагають вивчати англійську мову та не займають багато часу. Ними можна користуватися дорогою додому чи до місця навчання/праці. Подкасти дають можливість чути вимову та живу лексику, дізнаючись водночас щось нове. Наприклад, ви можете знайти англомовний подкаст з історії чи культурології, останніх досліджень у сфері науки чи просто огляди останніх резонансних подій. 

Телеграм-канали теж працюють як своєрідні топ-дайджести, де ти дізнаєшся цікаве і тренуєш свою зорову пам’ять та покращуєш правопис.

Знову ж таки, ці ресурси практичні, бо вони створюють автоматичні нагадування, завдяки яким можна легко контролювати свій час самонавчання. 

  • Підспівувати американському репу

Не поспішайте пропускати цей пункт тільки тому, що ви не любите реп. Насправді стиль вимови sound morphing, який притаманний репу, допомагає звикнути до реального розмовного стилю native speakers. Напевно ви вже чули, коли під час спілкування на англійській мові зливають всі звуки речення в один потік, де майже неможливо відрізнити “do you” від “due to” тощо. Так-от, слухаючи реп, ви вчитеся чути і розуміти розмовний стиль, а також збагачуєте свій словниковий запас сучасними зворотами та фразеологізмами і не тільки… if you know what I mean.

  • Спільноти у соцмережах для живої практики та постійний контакт з носіями мови

Не потрібно чекати, поки прийде час Х і тобі треба буде провести важливу ділову співбесіду чи конференцію, чи будь-що інше, заради чого ти хочеш вдосконалити розмовну англійську чи вивчити іноземну з нуля. Практика тобі потрібна вже! І найлегший спосіб це зробити у Львові, вдома чи на будь-якому місці – це соцмережі та онлайн-чати, спільноти, де ти знайдеш носіїв мови. Часто навіть мобільні додатки для вивчення англійської мають свої чати для знайомств та практикування мови. Головне в таких розмовах – це подолати 10-15-хвилинний ступор, коли твій мозок, скрегочучи, перелаштовується на спілкування англійською.

Що ж, спробуй застосовувати хоча б ці чотири поради протягом місяця, і ми гарантуємо – результат буде шокуючим! Раптом ти відкриєш для себе, що Львів (чи твоє рідне місто) у повсякденні теж спілкується англійською. Просто ми до багатьох слів вже звикли, а про деякі навіть не підозрюємо, що вони є калькою з англійської, або в перекладі мають зовсім інше значення, ніж те, до котрого ми звикли.