Неправильні дієслова: як їх вчити, щоб точно вивчити

Сер 4, 2021

Неправильні дієслова – справжня перепона для всіх, хто вивчає англійську мову. Всі ми обурюємось тим, що вони взагалі існують, і кажемо, що простіше було би використовувати -ed для всіх дієслів. Але маємо те, що маємо, і сьогодні спробуємо розібратися, чому ж ми маємо неправильні дієслова, і що робити, щоб їх легко вивчити.

Англійська мова походить від давньоанглійської, на даний час “мертвої” мови (суміш сакскої та англійської). У давньоанглійській мові були різні способи формування дієслів минулого часу. Були дієслова, форми яких складалися з різних слів. 

Наприклад, форма минулого часу go була утворена архаїчним дієсловом wend (у сучасному варіанті – went), а дієслово to be й досі представлене низкою самостійних дієслів: am, is, are, was, were, been.
Цікаво те, що серед неправильних дієслів нині можна знайти не лише старі дієслова, які прийшли з давньоанглійської, але й сучасні, які стали неправильними зовсім нещодавно. Наприклад, дієслово dive має форму минулого часу dove, за аналогією до дієслова drive-drove.

Як раз і назавжди вивчити неправильні дієслова?
1. Розбийте неправильні дієслова на логічні групи. Наприклад,
 – дієслова, усі три форми яких збігаються: cut-cut-cut, let-let-let;
 – заміна закінчення -d на -t: send-sent-sent, lend-lent-lent;
 – додавання закінчення -d чи -t: deal-dealt-dealt та ін групи.
2. Розробіть наочні матеріали.
Цей спосіб найкраще підходить для візуалів. Можна зробити картки з неправильними дієсловами самостійно, а можна і купити.
3. Слухайте аудіозаписи неправильних дієслів.
4. Використовуйте онлайн-тренажери.

Всі ці методи корисні як доповнення до курсів англійської мови.Адже вивчення англійської мови — це  комплексне охоплення всіх напрямків: від слухання до граматики.

Вивчайте англійську мову з найкращими: приєднуйтесь до групових курсів англійської мови Lead-Up!